КОНТАКТЫ

+48883888495 ( WhatsApp )
Warszawa, Polska

+44 7367 899 788 ( Telegram )
United Kingdom, London

+33749532888 (Telegram)
France, Nice, Paris

+375 44 7484847 ( Viber )
Беларусь, г.Минск


Email: artdesignlife.pl@gmail.com

Сайты: artdesignlife.pl
antinteriordevelopment.com


Время работы: пн-пт 10:00 - 19:00
Введите ваши данные для связи
И мы обязательно свяжемся с Вами для уточнения деталей.
Прикрепить файл
PolishRussian
 
 
Historyczny wystrój wnętrz


Aby stworzyć we wnętrzu klimat wybranego okresu historycznego, nie wystarczy zmontować odpowiednie meble. Historyczne style wymagają również odpowiedniego wykończenia dużych powierzchni, podłóg i ścian oraz kilku ważnych detali.

Sekret dobrego kłamstwa ma tkwić w szczegółach. Aranżacja zabytkowych wnętrz to niewinne kłamstwo – niewątpliwie oparte na dbałości o szczegóły.

Aranżacja wnętrz zabytkowych to luksus, dzięki któremu otrzymujesz historyczną posiadłość, dwór, willę, zamek czy pałac dla swojej firmy, dla swojej rodziny i dla swojej duszy.

Art & Design Life - wysoce profesjonalni specjaliści pod przewodnictwem czołowej znanej projektantki wnętrz Antonchanki Tatiany w Polsce, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Zakopanem.

Naszym klientom zapewniamy pełen zakres prac przy nieruchomościach zabytkowych:


- Koncepcje projektowe
- Wizualizacje i prezentacje 3D
- Dekoracje, dobór mebli i elementów wyposażenia wnętrz, dzieła sztuki, antyki
- Zagospodarowanie otaczającego krajobrazu architektury historycznej
- Wsparcie dla środowiska bez barier
- Konsultacje w zakresie wszelkich prac w obiektach zabytkowych

- Organizacja wsparcia autorskiego projektówZabytkowy projekt budynku


Podstawą kompozycji jest materiał, meble, wystrój, z którego ucieleśnione zostanie historyczne wnętrze, a także jego kolor, wzór i ornament. Epoka drewna i kamienia jest szlachetna - ich imitacja nie ma tej przewagi. Z podobnych powodów nie należy skąpić okien i drzwi, schodów czy paneli. Wysokiej jakości stolarka będzie z powodzeniem służyć i dekorować wnętrza przez dziesięciolecia.

Należy również starannie dobrać drobne detale wystroju, zwłaszcza klamki – każdy, kto wejdzie do pokoju, mimowolnie na to patrzy. Inne niezbędne elementy techniczne wnętrza, od ogrzewania, po elektryczne, elektroniczne z kolei muszą być ukryte przed wzrokiem domowników i gości.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na kwestie dekoracji ścian i sufitów. W bogatej ofercie gotowych elementów wystroju historycznego bez trudu można znaleźć profile, rozety i ozdoby odpowiadające wszystkim okresom historycznym od baroku po Art Deco. Nawet dyskretny akcent stylistyczny w kolorze złotym będzie wyglądał luksusowo, zwłaszcza jeśli uzupełni go kopia tapety z XVII, XVIII lub XIX wieku.

Cechą charakterystyczną wnętrz tradycyjnych jest rozbudowa stylów. Warto pamiętać i szanować relikty wcześniejszych epok, nawet jeśli reprezentują one zewnętrznie zewnętrzną estetykę. Przykłady: parkiet klasyczny w jodełkę z lat 1930. i 1950. XX wieku oraz stylizowana stolarka angielska - luksus w historycznym otoczeniu.

Zwróć także uwagę na schody. Zawsze była reprezentacyjnym elementem budynku, dlatego już dziś warto nadać klatce schodowej nie tylko funkcjonalną, ale i najbardziej efektowną formę.

Z wyboru materiału - szlachetnego drewna, eleganckiego kamienia lub antycznego żeliwa.
Klasyczne okucia idealnie nadają się do zabytkowego domu, dworku, osiedla, miejskiej willi i dodadzą arystokratycznego splendoru. Spektakularne barokowe formy, zaklęte mosiądzem, nawet w najskromniejszych drzwiach oddają splendor królewskiego pałacu.

Wprowadzenie ogrzewania do eleganckich, zabytkowych wnętrz to jedno z największych wyzwań estetycznych. Nowoczesne grzejniki absolutnie nie nadają się do projektowania obiektów zabytkowych. Rozwiązaniem może być mata grzewcza ukryta pod niemal każdą wykładziną podłogową - kamienną, ceramiczną lub drewnianą, nawet pod parkietem. Co więcej, klimat minionych wieków odtwarza odpowiednio wystylizowany kominek lub piec w zabytkowym wnętrzu.

Projekt wnętrz zabytkowego dworu, rodzinnej posiadłości, willi, hotelu, pałacu czy zamku - renowacja obiektów zabytkowych, której celem jest zachowanie wyjątkowych obiektów zabytkowych tworzących oblicze naszego Świata!
Made on
Tilda