Historyczny wystrój wnętrz


Aby stworzyć we wnętrzu klimat wybranego okresu historycznego, nie wystarczy zmontować odpowiednie meble. Historyczne style wymagają również odpowiedniego wykończenia dużych powierzchni, podłóg i ścian oraz kilku ważnych detali.

Sekret dobrego kłamstwa ma tkwić w szczegółach. Aranżacja zabytkowych wnętrz to niewinne kłamstwo – niewątpliwie oparte na dbałości o szczegóły.

Aranżacja wnętrz zabytkowych to luksus, dzięki któremu otrzymujesz historyczną posiadłość, dwór, willę, zamek czy pałac dla swojej firmy, dla swojej rodziny i dla swojej duszy.

Art & Design Life - wysoce profesjonalni specjaliści pod przewodnictwem czołowej znanej projektantki wnętrz Antonchanki Tatiany w Polsce, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Lublinie, Bydgoszczy, Białymstoku, Zakopanem.

Naszym klientom zapewniamy pełen zakres prac przy nieruchomościach zabytkowych:


- Koncepcje projektowe
- Wizualizacje i prezentacje 3D
- Dekoracje, dobór mebli i elementów wyposażenia wnętrz, dzieła sztuki, antyki
- Zagospodarowanie otaczającego krajobrazu architektury historycznej
- Wsparcie dla środowiska bez barier
- Konsultacje w zakresie wszelkich prac w obiektach zabytkowych

- Organizacja wsparcia autorskiego projektówZabytkowy projekt budynku


Podstawą kompozycji jest materiał, meble, wystrój, z którego ucieleśnione zostanie historyczne wnętrze, a także jego kolor, wzór i ornament. Epoka drewna i kamienia jest szlachetna - ich imitacja nie ma tej przewagi. Z podobnych powodów nie należy skąpić okien i drzwi, schodów czy paneli. Wysokiej jakości stolarka będzie z powodzeniem służyć i dekorować wnętrza przez dziesięciolecia.

Należy również starannie dobrać drobne detale wystroju, zwłaszcza klamki – każdy, kto wejdzie do pokoju, mimowolnie na to patrzy. Inne niezbędne elementy techniczne wnętrza, od ogrzewania, po elektryczne, elektroniczne z kolei muszą być ukryte przed wzrokiem domowników i gości.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na kwestie dekoracji ścian i sufitów. W bogatej ofercie gotowych elementów wystroju historycznego bez trudu można znaleźć profile, rozety i ozdoby odpowiadające wszystkim okresom historycznym od baroku po Art Deco. Nawet dyskretny akcent stylistyczny w kolorze złotym będzie wyglądał luksusowo, zwłaszcza jeśli uzupełni go kopia tapety z XVII, XVIII lub XIX wieku.

Cechą charakterystyczną wnętrz tradycyjnych jest rozbudowa stylów. Warto pamiętać i szanować relikty wcześniejszych epok, nawet jeśli reprezentują one zewnętrznie zewnętrzną estetykę. Przykłady: parkiet klasyczny w jodełkę z lat 1930. i 1950. XX wieku oraz stylizowana stolarka angielska - luksus w historycznym otoczeniu.

Zwróć także uwagę na schody. Zawsze była reprezentacyjnym elementem budynku, dlatego już dziś warto nadać klatce schodowej nie tylko funkcjonalną, ale i najbardziej efektowną formę.

Z wyboru materiału - szlachetnego drewna, eleganckiego kamienia lub antycznego żeliwa.
Klasyczne okucia idealnie nadają się do zabytkowego domu, dworku, osiedla, miejskiej willi i dodadzą arystokratycznego splendoru. Spektakularne barokowe formy, zaklęte mosiądzem, nawet w najskromniejszych drzwiach oddają splendor królewskiego pałacu.

Wprowadzenie ogrzewania do eleganckich, zabytkowych wnętrz to jedno z największych wyzwań estetycznych. Nowoczesne grzejniki absolutnie nie nadają się do projektowania obiektów zabytkowych. Rozwiązaniem może być mata grzewcza ukryta pod niemal każdą wykładziną podłogową - kamienną, ceramiczną lub drewnianą, nawet pod parkietem. Co więcej, klimat minionych wieków odtwarza odpowiednio wystylizowany kominek lub piec w zabytkowym wnętrzu.

Projekt wnętrz zabytkowego dworu, rodzinnej posiadłości, willi, hotelu, pałacu czy zamku - renowacja obiektów zabytkowych, której celem jest zachowanie wyjątkowych obiektów zabytkowych tworzących oblicze naszego Świata!
Made on
Tilda